Філії


Грицівська селищна бібліотека 

Завідуюча - Грабарчук Валентина Михайлівна, освіта с/спец.Завідуюча бібліотекою Грабарчук Валентина Михайлівна
Бібліотекарі - Дубина Світлана Олександрівна, освіта в/спец.,
Плахтій Ольга Василівна, освіта в/техн..
Швороб Тамара Миколаївна, освіта в/спец..

       До Великої Вітчизняної війни бібліотека була розміщенав приміщенні Райвиконкому в одній кімнаті. З 1927 року називалась сільською. Завідував бібліотекою працівник Райвиконкому  Левик М. Ю. Під час війни фонду бібліотеки не стало. Частину фонду зберіг місцевий житель Самойлюк П. В 1944 році після звільнення Грицева відкрив хату-читальню. А у 1946 році була відкрита бібліотека, завідувала бібліотекою Ханіцька Зоя Львівна. 
         У підпорядкуванні  Грицівської селищної бібліотеки знаходиться бібліотечний пункт с. Корпилівка,
Виграла та реалізувала 15 проектів, співпрацюючи з місцевою, громадською організацією Асоціація "Відродження Грицева", фондом сталого розвитку "Стара Волинь", Кластером Сільського Туризму "Оберіг", кредитною спілкою Грицева, волонтерами Корпусу Миру, програмою "Бібліоміст".
Завдяки цим проектам в бібліотеці діє англійський клуб, музей історії і культури Грицева "Духовне життя Грицева", центр вільного безкоштовного доступу до Інтернет-ресурсів, пункт доступу громадян до інформаційної інформації органів державної влади.
В бібліотеці 5 комп'ютерів, 2 принтера, 2 сканери, ксерокс, біндер, телевізор, DVD, брошурозшивач.
        Діє об'єднання "Родинний дім".
E-mail: valentunkag@gmail.com Сайт: http://biblio.grytsiv.km.ua/ 


Білокриницька сільська бібліотека

Завідуюча - Мариніна Світлана Вікторівна, освіта в/спец..
До 1934 року бібліотеки в селі не було. В 1953 році при хаті-читальні, яка знаходилась на початку села було створено бібліотеку. По селу було зібрано 250 книг. Перших читачів було всього 18 чоловік.  Першим бібліотекарем був Семенюк Харитон Антонович, він також завідував клубом. В 1938 в селі було закрито молитовний дім і в ньому відкрито клуб, сюди ж було перенесено  і відкрито приклубну бібліотеку.  Книги знаходились у одній маленькій шафі.  В 1952 році після об'єднання сільських Рад, бібліотеку було переведено в приміщення колишньої сільської Ради. Бібліотека розміщувалася в 2-х кімнатах, завідуючою була Ніщук Валентина.В 1970 році за рішенням сільської Ради приміщення бібліотеки було розкидано і на тому місці поставлено обеліск загиблим воїнам-односельчанам. Бібліотеку було тимчасово переведено в приміщення клубу. Бібліотека тіснилась у одній тісній кімнатці 15 років. В 1958 році завершено будівництво нової бібліотеки, яку прибудували до клубу. Завідує бібліотекою Мариніна Світлана Вікторівна.


Білопільська сільська біліотека

Завідуюча - Лахай Галина Петрівна, освіта с/спец..
В 1924 році була відкрита хата-читальня, з дуже малою кількістю книг і лише одна газета "Правда". Організатором хати-читальні був Могильницький  Іван Миколайович. Працювала вона до Великої Вітчизняної війни. У 1949 році в приміщенні  церкви, яка стояла в центрі села, відкрили клуб і в куточку стояла одна шафа. В ній знаходилось 350 екземплярів  художньої та дитячої літератури. Бібліотеки не було. Був бібліотечний куточок. В 1952 році в сільській Раді виділили маленьку кімнатку для бібілотеки та офіційно надали статус Білопільської сільської бібліотеки. Завідував і бібліотекою і клубом разом Колос Степан. В 1956 році побудували новий сільський клуб, в якому було виділено маленьку кімнатку під бібліотеку. У цьому ж році був прийнятий новий працівник Сікорська Ганна Олександрівна. З 1974 року у бібліотеці працює Лахай Надія Іванівна. За цей період бібліотека працювала добре. З 1981 року завідує бібліотекою Лахай Галина Петрівна.
Є гурток "Умілі руки".


Великомедведівська сільська бібліотека

Завідуюча - Кузьомко Ірина Миколаївна, освіта с/спец..
Приміщення бібліотеки розташоване в центрі села. . Пройшла війна. Почалася відбудова. У напівзруйнованому будинку, в якому на той час знаходився невеличкий склад, громада села вирішила зробити клуб та бібліотеку. У 1947 році була відкрита бібліотека, з фондам 60 книг. Завідував бібліотекою на той час Кузьомко Микола Олексійович. З січня 1996 року завідує бібліотекою Кузьомко Ірина Миколаївна.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", Кімната-музей стародавнього хатнього начиння.


Великорешнівська сільська бібліотека

Завідуюча - Щеглова Зоя Миколаївна, освіта с/спец..
За переказами старожилів бібліотека була заснованаще на початку 30-х років і називали "хата-читальня". Знаходилась вона в поповій хаті, яка була побудована на території теперішнього шкільного саду. Першим організатором  в 1932 році був Павловський Олексій який передав свої особисті книги до "хати-читальні", десь приблизно біля 300-400 книг. В 1934 році біблітеку перемістили в приміщення сільської церкви. В1935 році бібліотеку розмістили в будинку батьків Павловського Олексія (їх самих виселили з села та поставили клеймо "куркулі".), В цьому будинку токож було розміщено сільський клуб. В 1956 - 1966 рр. бібліотеку було перенесено в приміщення новозбудованого БК, який було побудовано на місці зруйнованої церкви. Бібліотеку розмістили на другому поверсі, де вона знаходиться і наданий час. В 1987 року бібліотеку було перенесено на перший поверх. З грудня 1986 року бібліотекою завідує Щеглова Зоя Миколаївна.
В бібліотеці діє історико-краєзнавча кімната.


Великошкарівська сільська бібліотека

Завідуюча - Гуменюк Антоніна Василівна, освіта с/спец..
Бібілотека існує від 20 грудня 1951 року. Спочатку бібліотека була приклубною, завідував нею завідуючий клубом Гусаів Іван, а 20 грудня 1951 року бібліотеку прийняла (фонд налічував 900 книг) Вінічук Фіонія Мілентїївна. У приміщені була всього одна кімната, яка не опалювалася.  В 1963 році в бібліотеці встелили підлогу та зробили ремонт.  З жовтня 1993 року бібліотека прийняла Гуменюк Антоніна Василівна.


Вербовецька сільська бібліотека

Завідуюча - Рожок Лідія Вікторівна, освіта с/спец..

Бібліотека була створена ще в 1933 році. Тоді вона звалась хата-читальня. Розміщена вона було тоді у так званому народному домі, який було збудовоно силами односельчан під керівництвом майстра Бородатого, якого згодом було розкуркулено і вмслано з села. В 1957 році було зареестровану приклубну бібліотеку і першим бібліотекарем був Коберник Петро Антонович. В 1992 ролці в наслідок замикання електромережі у клубі сталася пожежа, зг7оріло приміщення в тому числі і бібліотека. Частина книг змокла, частина згоріла. Решту фонду перевезено у Сульжинський будинок культури, де бібліотека розміщена на другому поверсі і на даний момент.

У підпорядкуванні Вербовецької сільської біблітеки зхнаходиться бібліотечний пункт с. Сульжин.
 


Вовківецька сільська бібліотека

Завідуюча - Кушнірук Лілія Андріївна, освіта с/тех..

В селі Вовківці ще в 1950 році при сільському клубі, в маленькій, низенькій кімнатці, була створенна бібліотека, яка називалася приклубною. Було кілька сотень книг, якізнаходились на двох саморобних стелажах. Завідував клубомі приклубною бібліотекою Матвійчук Василь Іванович. З жовтня 1998 року бібліотекою завідує Кушнірук Лілія Андріївна.
В травні 1958 року в с. Вовківчики було відкрито сільський клуб. Це була невелика сільська хата, перебудована під клуб. При клубі було пару сотен книг, які знаходились у шафі. Завідував клубом Лук'янчук Микола Кирилович, а з тих книг була створена  приклубна бібліотека,якою завідував той же завклуб. З08 листопада1997 року бібліотеку реформовано у бібліотечний пункт с. Вовківчики.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Городищенська сільська бібліотека

Завідуюча - Ворушило Олена Сергіївна, освіта в/спец..
Бібліотекар - Бондар Надія Вікторівна, освіта с/заг..

Бібліотека організована в 1947 році. Першим бібліотекарем працювала Ращук Роза Павлівна. Бібіліотека була розташована в сільському клубі. Була виділена одна маленька, без підлоги кімнатка. На той час фонд становив біля 2 тис. книг. В 1974 році при Городищенській бібліотеці відкривається дитячий відділ. І на роботу була прийнята Бондар Ольга Володимирівна. 
У підпорядкуванні Городищенської сільської бібліотеки знаходиться бібліотечний пункт с. Красносілка
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", 2 клуби за інтересами.


Городнявська сільська бібліотека

Завідуюча - Порубенська Лілія Леонідівна, освіта с/спец..
В 50-ті роки окремого приміщення під бібліотеку не було виділенно. Бібліотека знаходилась у невеликому приміщенні де знаходилась сільська Рада, медпункт, і кімната відведена для книг, тобто, бібліотека. Зав. бібліотекою був на той час молодий хлопець Домбровський Микола Зінов'євич. У 1956 році бібліотеку було переведенно у приміщення клубу. Умови були погані, не було де розмістити книг. В 1980 році бібліотеку переводять в приміщення пошти, в кімнату 24 м2
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", гурток "Книжкова лікарня".


Корчицька сільська бібліотека

Завідуюча - Коськовецька Віта Юріївна, освіта с/спец..
Бібліотека була відкрита 10.08.1953 року. Спочатку була розташована в одній кімнаті при сільському клубі. В 1989 році бібліотека була розміщена в світлій прекрасній кімнаті на другому поверсі Будинку культури.  До 1966 року завідуючою бібліотекою працювала Нетичук Марія Данилівна. З 1966 року по вересень 1970 року завідуючою бібліотекою працює Кухарська Яніна Антонівна.
Є гурток по лозоплетінню, клуб за інтересом "Любителі фантастики", історико-краєзнавча кімната.


Коськівська сільська бібліотека

Завідуюча - Пекар Світлана Анатоліївна, освіта с/спец..
Бібліотека в 40 роки і перед війною нараховувала книжковий фонд біля 500 примірників книг. Після війни бібілотека знаходилась  в Будинку культури в центрі села. Бібліотека займала одну кімнату, працювали працівники клубу, а саме: Рибачук Володимир, Степанюк Іван. У 1948  році бібліотеку прийняв Кучерук Петро Сидорович.  У 1951 році бібліотеку прийняла Маринич Павліна Степанівна, без освіти. Приміщення було не привабливе, підлоги не було, подвійних вікон також. У 60-х роках встелили підлогу у бібліотеці, зробили вікна та стелажі. У 1960 році був відкритий доступ  до фонду бібліотеки.


В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", дитячий клуб за інтересом "Краєзнавці".


Лавринівська сільська бібліотека

Завідуюча - Калюжна Катерина Анатоліївна, освіта с/спец..

У тяжкі післявєнні роки окремо біблііотеки не існувало. В клубі стояла шафа де і зберігалися приблизно 100 книг. Приклубною бібліотекою та клубом завідував Голуб Григорій Антонович. У 1950 році на її базі було відкрито сомостійну сілську бібліотеку. Нею завідувала Грицюк Ганна. Після того як фонд бібліотеки почав зростати, фонд бібліотеки відкрили для читачів. Починаючи з 1970 року, протягом 25 років бібліотекою завідує Катерина Анатоліївна Калюжна.

 У підпорядкуванні Лавринівської сільської бібліотеки знаходиться  бібліотечний пункт с. Марківці. Фонди були предані у Лавринівську сільську бібліотеку.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", музей регіональних старожитностей.


Ленковецька сільська бібліотека

Завідуюча - Струтинська Тетяна Іванівна, освіта с/спец..
Почалася бібліотека із одної книжкової шафи. В 1948 році  в приміщенні церкви, яка стояла в центрі села, відкрили клуб. І на сцені стояла шафа з книгами, в наявності було 400 екземплярів книги. Бібліотеки, як такої, не було, а був бібліотечний куточок. Зав. Клубом Потапський М. Й. на громадських засадах обслуговував читачів. Літературу в куточок дав голова колгоспу Ковальчук П. І. В 1945 році в сільській Раді було вирішено надати кімнату для бібліотеки та на дати офіційний статус сільської. Був прийнятий перший працівник - Фещук Марія Антонівна. В 1963 році бібліотеку було переведено у новозбудований медпункт. Було виділено 2 кімнати. Бібліотекарем на той час була Паляниця Степанида Макарівна. З 1971 року бібліотека розташовується у 3 великих кімнатах новозбудованого сільського Будинку культури.  З серпня 1991 року у біблілтеці працює Струтинська Тетяга Іванівна.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", клуб за інтересом "Берегиня", гурток "Юні книголюби".


Лозичанська сільська бібліотека

Завідуюча - Генко Лариса Володиирівна, освіта с/спец..
В селі до війни був кллуб, але його розібрали на окопи. В 1945 році Тимощук Микола Захарович організував хату-читальню. В 1946-1647 роках клуб був пристроєний до контори. Завідував клубом і разом і бібліотекою Тимощук М. З. В 1968 році відкрився новий клуб. В клубі і була розміщенна бібліотека. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Лотівська сільська бібліотека

Завідуюча - Мирончук Любов Карпівна, освіта с/спец..
Свій початок бібліотека веде з 1959 року. Саме в цей рік було збудовано Будинок культури, в якому відвели кімнату для бібліотеки. Спочатку вибір літературибув обмежений, але з роками бібліотека набирала більше читачів та поповнювала фонди. Першим працівником була Васільченко Тетяна Миколаївна. Бібліотека впродовж баготьох років міняла працівників. Але з 21 серпня 1987 року в бібліотеці працює Мирончук Любов Карпівна.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Михайлюцька сільська бібліотека

Завідуюча - Кривіцька Леся Віталівна, освіта с/спец..

Бібліотека була заснована у травні 1953 року. Знаходилась вона у побудованому колгоспом "Україна" приміщенні. Першою завідуючою бібліотеки була Автушко Надія. При Михайлюцькій бібіліотеці було 3 нестаціонарні пункти обслуговування читачів: в с. Хмелівка, у Михайлюцькій лікарні та на залізниці. З 1992 року у бібліотеці працює Кривіцька Леся Віталіївна. У підпорядкуванні Михайлюцької сільської бібліотеки є бібліотечний пункт с. М.-Лабунь.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", клуб за інтересом "Гроно".
Виграла грант в рамках програми "Бібліоміст", завдяки чому має центр вільного безкоштовного доступу до Інтернету, пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади, 3 комп'ютери, принтер, сканер.

Діє Народний фолькльорний ансамбль автентичного співу "Веселиха".
E-mail: kruviska42x@i.ua 
Блог: mihbib.blogspot.com


Мокіївська сільська бібліотека

Завідуюча - Закринична Тетяна Миколаївна, освіта с/спец..
До 1925 року бібліотека була розміщена у корчмі, яка стояла в центрі села. По селу було зібрано 350 книг. Першим бібліотекарем був односельчанин Заїць Микола Трохимович. Бібліотеку також відвідували жителі сусідніх сіл Пиляї, Білопіль. Після війни зав. бібліотекою був Захожий Володимир Кирилович. Бібліотека знаходилась у школі. В 1948 бібліотеку було преведено в приміщення сільської Ради, де вона була розміщена в 2-х кімнатах. Завідувала бібліотекою Нечипорук Надія, яка працювала з 1954 року по 1956 року. Згодом бібілотеку було переведено в Будинок культури. З 12 вересня 2009 року звідує бібліотекою  Закринична Тетяна Миколаївна. 

В 1946 році у сільському клубі с. Пиляї на сцені стояла книжкова шафа у якій знаходилось 300 книг художньої та дитячої літератури. Бібліотеки, як такої, ще не було. Був бібліотечний куточок. Завідував Поліщук Петро Олександрович. У 1952 році в сільській Раді виділили літературу та надали офіційний стасус "Пиляївська сільська бібліотека". Згідно наказу Шепетівської бібілотеки від 05.09 1997 р. Пиляївську сільську бібліотеку реформовано у бібліотечний пункт Мокіївської сільської бібліотеки з 08.11.1997 року. Даний бібліотечний пункт знаходиться у підпорядкуванні Мокіївської сільської бібліотеки.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".
E-mail: mokiivci@gmail.com   
Блог: http://mokiivci.blogspot.com/


Новицька сільська бібліотека

Завідуюча - Огородник Валентина Анатоліївна, освіта с/спец..

В 1926 році в селі біля початкової школи був побудований клуб і окремо хата-читальня. Завідував клубом Ремез Іван, а хатою-читалнею - Волков Остап. Книг було небагато, вони знаходились у скрині під замком. Будинки були дуже примітивні для клубу і біліотеки. Тому у 1932 році було побудовано великий новий клуб (дерев'яний) на 5 кімнат. Під час війни з клубу зробили церкву. Після війни приміщення розібрали на ремонт сільськогосподарських приміщень. завідувала бібліотекою Волкова Олександра Денисівна. У 1955 році побудовано новий клуб. Пізніше приміщення добудувалось і там розмістились бібліотека, пошта, сільська Рада, контора колгоспу. Також у підпорядкуванні бібліотеки знаходиться  бібліотечний пункт с. Жолудки. 

Бібліотека с. Мальованка знаходилас у клубі.  Завідував і клубом і біліотекою Швець Петро Григорович. У 50-х роках у бібліотеку була направлена на роботу Маковій Галина Миколаївна. Фонд бібліотеки перенесли у нове приміщення. Це був будинок на дві половини. З однієї сторони знаходились ясла, а з іншої бібліотека. З 8 листопада 1997 року Мальованську сільську бібіотеку реформовано в бібліотечний пункт Новичівської сільської бібліотеки.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Онишківська сільська бібліотека

Завідуюча - Сидорчук Тетяна Василівна, освіта с/спец.
Вперше в селі при початковій школі була організована хата - читальня. Перший клуб в селі було побудовано в 1948 році на території попівської садиби. В цьому клубі було відведено дві кімнати для бібліотеки. Завідував на той час бібліотекою Малій Анатолій. В 1959 році бібліотеку прийняв Куліш І. І. Були організавані гуртки, також при бібліотеці функціонував шахо-шашечний гурток. В 1978 році в селі силами колгоспу було побудовано навий клуб, в якому було розміщено бібліотеку.  З 1992 року бібліотекою завідує Сидорчук Тетяна Василівна.


Орлинецька сільська бібліотека

Завідуюча - Філюк Світлана Іванівна, освіта с/спец..

Бібліотека існує з 1956 року. На той час це було мале приміщення, але до бібліотеки надходили книги для дорослих та дітей. Багато років пропрацювала в бібліотеці Наметченко Марія Леонтіївна. В 1991 році бібліотеку було перевезено в Будинок культури. Там бібліотека має наве, красиве приміщення, читальний зал. З 08 лютого 1988 року бібліотекою завідує Філюк Світлана Іванівна.

У підпорядкуванні Орлинецької сільської бібліотеки занаходиться бібліотечний пункт с.Рожично.


Пашуцька сільська бібліотека

Завідуюча - Вільбіцька Оксана Вікторівна, освіта с/спец.
У 1964 році було закладено фундамент двоповерхового будинку. На другому поверсі початкова школа. На першому клуб і бібліотека. А у 1968 році було відкриття бібліотеки. Першим бібліотекарем була Шидловська Олена. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Плесенська сільська бібліотека

Завідуюча - Циган Галина Миколаївна, освіта с/спец..
Історія бібліотеки бере початок з перших днів радянської влади після закінчення громадянської війни.  В 1921 році в селі почала працювати початкова школа. В цьому ж році в попівській хаті була організована хата-читальня з кількістю  500 книг. В другій половині 20-х років, та в 30-х роках в хаті-читальні активно працювали вчителі. В 1934 році в цій же попівській хаті, де була хата-читальня відкрився клуб та сільська Рада.    Працювала вона до початку Великої Вітчизняної війни. У після воєнні роки у бібліотеці було лише 25 книг. Завідував бібліотекою Савощук Іван Петрович. Розміщувалась приклубна бібліотека в куркульській хаті, де були розташовані також клуб та кінобудка. В 1956 році Бібліотека стала Плесенською сільською бібліотекою і було розміщено в 2-х окремих кімнатах в будинку сільської Ради.В 1964 році в селі було введено в експлуатацію новий сільський клуб, в якому було виділено під бібліотеку 2 кімнати, окремий вхід і коридор.З 05.08.2004 року завідує бібліотекою Циган Галина Миколаївна.

У підпорядкувані Плесенської сільської бібліотеки знаходиться  бібліотечний пункт с. Жиленці. 

В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", клуб за інтересом "Первоцвіт".


Пліщинська сільська бібліотека ім. М.І. Красюка

Завідуюча - Головко Алла Володимирівна, освіта с/спец..
Історія бібліотеки бере свій початок у 30-х роках. Було організовано хату-читальню з кількістю книг приблизно 350 книг. Працювала хата-читальня до початку Великої Вітчизняної війни. Перша згадка про бібліотеку повоєнного часу датована 16 квітня 1949 роком. Завідувала бібліотеко на той час Муляр Марія, було у бібліотеці 28 книг, а до кінця 1949 року фонд становив 52 екземпляри. Бібліотека була розташована в маленькій кімнаті при клубі, де до революції була церква. На початку 50-х років бібліотека розміщувалася у будинку де раніше була сільська рада.  В 1989 році бібліотека переселяється в інше приміщення. Це окремий невеликий будинок, який має 4 кімнати. З 11 серпня 1984 року завідує бібліотекою Головко Алла Володимирівна.  
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", 2 клуби за інтересами, Кімната-музей поета-земляка Красюка Миколи Ігоровича.


Полянська сільська бібліотека

Завідуюча - Мельник Валентина Василівна, освіта с/спец..
Приклубну сільську бібліотеку в с. Поляни було створенно вже в повоєнні роки приблизно в 1947 - 1948 роки. Завідував бібліотекою Рудий Адам Антонович. В жовтні 1952 року повернувся з армії Лавренюк Василь Арсенович, який пізніше став завідувати і клубом і приклубною бібліотекою. До 1956 року бібіліотека знаходилась в сільській хаті  разом із сільським клубом.В 1956 році приклубна бібліотека була реаргонізована в сільську бібліотеку і знаходилась у одному приміщенні з медпунктом. В хаті розкуркулених Макара і Пистини Малаціон. В 1959 - 1960-х рокахбуло побудовано новий сільський Будинок культури. В двох кімнатах якого розмістили Полянську сільську бібліотеку. З 1982 року бібліотекою завідує Мельник Валентина Василівна. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Рилівська сільська бібліотека

Завідуюча - Сорока Оксана Григорівна, освіта в/спец..

В 1952 році завідуючий клубом Романюк Андрій Омелянович відкрив приклубну бібліотеку. Першим бібліотекарем була Миронюк Ганна - в 1952 році. З листопада 1956 року завідує бібліотекою Пилипчук Люба Іванівна. Бібліотека на той час мала одну тісну кімнатку. В 1961 році бібліотка розширилась. В клубному коридорі, бо бібліотека була в клубі, зробили читальний зал. Відкрили доступ читачам до книжкового фонду.     З 08 лютого 1995 року завідує бібліотекою Сорока Оксана Григорівна.

У 1997 році у зв'язку із скороченням бібліотечних працівників була закрита бібліотека с. Сенігів, яка зараз підлягає як бібліотечний пункт с, Рилівка. Фонди передані в Рилівську сілшьську бібліотеку.


Романівська сільська бібліотека

Завідуюча - Кв'ятківська Наталія Миколаївна, освіта с/спец..
Бібілотека була відкрита 14 серпня 1966 року. Під бібліотеку було виділено кімнатку в школі. А до цього часу вона знаходилась у клубі. Книги поміщалися у одній шафі. І ними завідував Кондратюк Андрій Тимофійович. А коли бібліотека була перенесена в школу, то першим бібліотекарем була Мороз Тамара, яка працювала  в бібліотеці з серпня 1968 року. З травня 1982 року завідує бібліотекою Кв'ятківська Наталія Миколаївна.


Серединецька сільська бібліотека

Завідуюча - Гладунець Галина Петрівна, освіта с/спец..

Бібліотека знаходилась в старому клубі, де була одна велика кімната і в куточку стояла одна шафа з книгами. Першим бібліотекарем була Поліщук Ганна Тарасівна. В 1955 році бібліотека розміщувалася в одній кімнатці контори колгоспу. Було в ній 2 шафки з книгами, а вже в процесі роботи було придбано 4 стелажі. З 17 лютого 1982 року завідує бібліотекою Гладунець Галина Петрівна.

У підпорядкуванні Серединецької сільської бібліотеки знаходиться  бібліотечний пункт с. Березна.

В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", дитячий клуб за інтересами "Краяночка".


Судилківська сільська бібліотека для дорослих

Завідуюча - Шевчук Наталія Михайлівна, освіта с/спец.
Бібліотека в 30-ті роки і перед війною нараховувала книжковий фонд біля тисячі книг, якими коростувалися 135 читачів.  В жовтні місяці 1949 року в селі було організовано сільську бібліотеку. Першим післявоєнним бібліотекарем був Молоток Степан Якович. Роботу було розпочату з нічого: не було ні стелажів, ні книг. В старому одноповерховому будинку в центрі села, де до війни був будинок багатого єврея, а потім клуб, виділили дві невеличкі кімнати. У серпні 1950 року зав. бібліотекою стає Сунцова Дарія Олександрівна. У 1970 році в центрі села Судилкова було побудовано двоповерховий Будинок культури, де було виділено 4 кімнати для бібліотеки. У цьому ж році книжковий фонд було поділено на дорослого і дитячого читача. З 1995 року завідує бібліотекою Шевчук Наталія Миколаївна. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", 2 клуби за інтересами.


Судилківська сільська бібліотека для дітей

Завідуюча - Косовська Антоніна Володимірівна, освіта с/спец.
Серпень 1963 року. В селі відкрито нове приміщення сільської бібліотеки. Завдувала біббілотекою Сунцова Дарія Олександрівна. У липні 1970 року було побудовано двоповерховий Будинок культури. Було розділено фонд на дорослий і дитячий. Тому бібліотека для дорослих перейшла в нове приміщення Будинку культури, а приміщення, що звільнилося, залишилось для бібілотеки для дітей. З 2016 року бібліотекою завідує Косовська Антоніна Володимирівна.
Виграла грант в рамках програми "Бібліоміст", завдяки чому. має центр вільного доступу до інтернет-ресурсів, пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади, два комп'ютери, принтер, сканер.
Є клуб за інтересами "Світ гармоній та краси".

E-mail: sudbib@ukr.net
Блог: http://sudbib.blogspot.com/


Траулинська сільська бібліотека

Завідуюча - Ковальчук Наталія Михайлівна, освіта с/спец..

За часів кріпацтва до реформи 1861 року, всі жителі були неписемні та неграмотними людьми. Пізніше був організований лікнеп, завідували ним Ніколайчук О. Я., Ковальчук І. О. В їхньому розпорядженні була шкільна бібліотека яка нараховувала фонд 211 книг. Після війни зав. клубом призначили Парфенюка Павла Петровича, який разом із активістами села переробили будівлю церкви під клуб та виділи в кімнату на бібліотеку. В 1949 року для бібліотеки було виділено одну кімнату при сільській Раді і організовано повноцінну сільську бібліотеку. Завідуючою призначили Дячук Нілу Трохимівну. Фонд на той час становив 490 примірника. З жовтня 2005 року в бібліотеку прийшла працювати Ковальчук Наталія Михайлівна. 

У підпорядкуванні Травлинської сільської бібліотеки знаходиться  бібліотечний пункт с. Савичі.

В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Хролинська сільська бібліотека

Завідуюча - Сідліцька Олена Іванівна, освіта с/спец..
В селі Хролин хат-читальня була створена у 1923 році, звідував нею вчитель початкової школи Павловський Мифодій Степанович. У 1926 році був збудований клуб на 150 місць, при клубі була хата-читальня. Під час Великої Вітчизняної війни село було майже повністю спалене. В 1946 році повернувшись з війни Семенюк Іван Єрофеєвич очолив культурно-осітницьку роботу у селі. В 1945 - 1955 роких біло створену Хролинську сільську бібліотеку.  Першим сільським бібліотекарем став Поліщук Євген Страдонович. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Хутірська сільська бібліотека

Завідуюча - Лютовська Тетяна Петрівна, освіта с/спец..
Бібілотека була відкрита 06 жовтня 1955 року. Першим бібліотекарем була Федоренко Діна Олексіївна. Бібліотека біла розміщена в одній маленькій кімнатці з фондом 1500 екземлярів. В 1967 році бібліотеку було преведено в збудований новий Будинок культури. Розміщено було в двох кімнатах. Книги були розміщені на саморобних стелажах.
Є історико-краєзнавча кімната.


Цмівська сільська бібліотека

Завідуюча - Кобринська Людмила Павлівна, освіта с/cпец.
До війни в Цмівці бібліотеки не було. Була бібліотека в с. Конотіп. Після війни, в 1947 році Цмівський клуб відновив свою роботу. І завклубом став Швець Андрій Петрович, який прийшов з фронту без ноги. На початку 50-х років при Цмівському клубі було відкрито бібліотечний пункт, який називали приклубна бібліотека. В селі Конотіп зав.бібліотекою працював Костюшко Цезар Іванович. 15 серпня 1961 року було об'єднанно Цмівську приклубну бібліотекуі Конотіпську сільську бібліотеку в одну і переведено до Цмівки. Завідуючим став Костюшко Цезар Іванович до кінця 60-х років. З 10 січні 2009 року в Цьмівській сільській бібліотеці працює Кобринська Людмила Павлівна.
Є історико-краєзнавча кімната.


Червоноцвітська сільська бібліотека

Завідуюча - Сідлецька Любов Афанасіївна, освіта с/cпец.
Перша документальна згадка  про бібліотеку  датована 25 липня 1969 року. Саме цього числа була заведенна Інвентарна книга. Її завела перший бібліотекар - Савіцька Юлія Леонідівна. На той час у бібліотеці було 1500 книг, які були розташовані у невеличкій кімнаті старого сільського клубу. У жовтні 1970 року було побудовано новий Будинок культури. Під бібліотеку було виділено двокімнатне приміщення. На посаду зав. бібліотекою було призначено Погожевську Валентину Дмитрівну. З березня 1990 року  на посаду  завідуючої Червоноцвітської сільської бібліотеки призначено Сідлецьку Любов Афанасіївну.
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім".


Чотирбоківська сільська бібліотека 

Завідуюча - Рабощук Тетяна Миколаївна, освіта с/спец..
Десь приблизно 1934 - 1935 роки в селі було організовану невеличку хату - читальню. В ній нараховувалось 120 книг, та декілька примірників газет. Це було приміщення сільської Ради. Завідував - Сивоконюк Петро. Тільки після війни побудували клуб на 100 місць і в цьому ж приміщенні виділили кімнату на бібліотеку. Завідував бібліотекую - Лінник Андрій. В 1953 році Лінник пішов працювати зав.клубом, а бібліотеку прийняла - Чикіна Євгенія Максимівна. В 1970 році було відкрито нове приміщення Будинку культури. В цьому приміщені було виділено 2 кімнати для бібліотеки. 
В бібліотеці діє об'єднання "Родиний дім", Кімната-музей знатного буряковода Федорчука В.Д.