З досвіду роботи

 

На гостину до вітальні

(З досвіду роботи Шепетівської ЦБ)

При ЦБ багато років діє літературно-мистецька вітальня.

Її метою є активне сприяння популяризації творів літератури, музики, мистецтва.

Склад учасників та відвідувачів в основному становлять викладачі дитячих художніх та музичних шкіл, учні, а також громадяни міста та району.

Невід’ємною складовою роботи вітальні є виставкова зала.

Уже традиційними стали виставки місцевих відомих художників та початківців, зокрема: «Золоті барви осені» - Олександра Тарасенка, «Зимовий ліс» - Володимира Мирончука, «Мої натюрморти» - Надії Елеон, «Українське село» - Володимира Пасічника (с. Вишневе), «Шепетівка в 60-х роках» - Володимира Семеновського, а також виставляли свої альбоми  Володимир Монкинч, Роман Галімський, Неля Черняхівська, Олена Жерденко та інші.

Привернула увагу своєю незвичайністю фотовиставка Миколи Беднажа із села Михайлючка «Світ через об’єктив».

Користувачам, які цікавляться образотворчим мистецтвом, пропонуються виставки робіт професійних та народних умільців.

Свої творчі здібності з вишивки представляли: Калюжна Катерина (с. Лаврінівці), Поліщук Катерина (с.Судилків), Долюк Олена, Антонюк Аліна (м. Шепетівка).

Роботи з бісероплетіння виставляли: Бондарчук Марина, Гурська Олена, Дидів Ірина.

Дуже сподобалась користувачам незвичайна і вперше представлена виставка робіт з пластиліну «Перелились в барви кольори». Це були роботи учнів дитячою художньої школи.

Особливу зацікавленість викликали виставки із модульного орігамі і витинання Людмили Дричук, комп’ютерної графіки Романа Галімського, різьби по дереву Олександра Лисая, виробів з природнього матеріалуЛюдмили Пузирьової, роботи із в’язання Ірини Поліщук та Олени Хмаріної.

Любов до пісні та художнього слова допомагають осмислити і проявити літературно-музичні вечори.

Яскравим прикладом цьому є проведення музичних вечорів присвячених українських та зарубіжним композиторам і співакам: М. Лисенку, М. Леонтовичу, В. Івасюку, Н Яремчуку, Ф. Шопену та іншим.

До участі  у їх проведенні долучались учасники районного та міського будинків культури, літературно-мистецького об’єднання «Відродження», викладачі музичної школи, народні та самодіяльні колективи міста та району.

До кожного заходу було оформлено розгорнуту книжково-ілюстровану виставку, на якій представлена не тільки література про життя і творчість композитора, але й кожні видання та звучали музичні твори композиторів.

Любителі писемного слова відвідують літературні вечори, присвячені здебільшого українським поетам та письменникам, а також зарубіжним.

Особливої уваги заслуговують літературно-поетичні вечори, що проводяться за участю місцевих поетів: В.Кравчука, О. Царика, Н. Семенюк та інших.

Така різноманітна діяльність літературно-мистецької вітальні сприяє живому спілкуванню користувачів із бібліотекою. Бібліотечні працівники постійно у пошуку нових творчих, обдарованих людей, через мистецтво яких несуть культуру до громади, доносять кращі творчі здобутки митців краю.

Атмосферою доброзичливості, добра і душевного тепла оточені всі, хто відвідує цей дивосвіт – бібліотеку!


В Михайлючці пройшла акція "Молодь єднає Україну", в рамках цієї акції в сільській бібліотеці було створене дерево побажань Україні - "Україна - єдина країна".

Ось уже 70 років поспіль ми відзначаємо величне свято – День Перемоги. Та сучасність внесла у його  святкування свої корективи. Через недолугість політики  Кремля та його очільника сьогодні українці сприймають цю дату досить неоднозначно. Одні називають це в історії Другою світовою війною, інші наполягають на назві Велика Вітчизняна. Але як би там не було, кожному з нас слід пам’ятати, що люди заплатили за цей день страшну ціну – 55 мільйонів життів. І тому немає права піти в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – битва з фашизмом.

А з огляду на сьогодення минуле дає про себе знати ще гостріше, вчить по-новому сприймати  і аналізувати події сімдесятирічної давності. Для того,щоб читачі Михайлюцької бібліотеки  ще більше усвідомили, наскільки важливим для нації є об’єднання і патріотизм, скільки непоправної шкоди може завдати війна для держави, у бібліотеці було створено Патріотичне дерево побажань Україні « Україна –єдина країна», мета якого – об’єднуватись,гуртуватись,висловлювати свою щиру любов і вірити в перемогу українського духу

На символічне дерево усі охочі,  вивішують  листочки із побажаннями нашій державі. Найбільше побажань стосується  миру, добра та благополуччя.


Бібліотечна толока в Грицеві (відеорепортаж)